Krystian Janik – „Pomsta” – Spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z tarnowskim pisarzem Krystianem Janikiem, które odbędzie się 15 września (sobota) o godzinie 16:30 w Ratuszu. Jego bezpośrednim przyczynkiem będzie promocja najnowszej książki „Pomsta – Opowieści z dziejów miasta Tarnowa”, której patronem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kryminał osadzony w staropolskim Tarnowie, od czasu swojej premiery (23 sierpnia br.), zbiera bardzo pozytywne opinie. Podczas spotkania goście będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z autorem oraz zakupu egzemplarza książki wraz z autografem pisarza.

Poniżej prezentujemy wybrane opinie o najnowszym dziele Janika:

– Kryminały noir, kryminały retro, a co powiecie na kryminał staropolski? Barokowy, mroczny i niesamowity suspens nieustannie zaskajuje i intryguje, wciąga czytelnika w niecodzienne śledztwo. Polecam wszystkim tym, którzy szukają wirtuozerskich historii zapadających w pamięć (Katarzyna Pessel, takijestsiwat.blogspot.com).

– Niebanalna książka w staropolskim klimacie! Historia przedstawiona na kartach powieści intryguje, a wątek kryminalny spędza sen z powiek. Krystian Janik udowodnił, że tajemnice Tarnowa i niezwykła legenda mogą stworzyć coś niesamowitego (Ewa Czuban, bookmoment.pl).

(…) z całą pewnością można zachęcić do jej kupna nie tylko zatwardziałych fanów kryminału, czy miłośników tarnowskiego folkloru, ale wszystkich, którzy lubią dobrą literaturę (Adrian Teliszewski, nasz-tarnow.pl).

Krystian Janik, ur. 1989 – poeta, prozaik, z wykształcenia filolog polski. Autor dwóch tomów poetyckich – „Liturgia godzin” (2014) i „Księga trzewi” (2017) oraz opowieści kryminalnych podszytych grozą, które w czasach Dostojewskiego nazywano „opowieściami niesamowitymi”. Zwolennik filozofii nietzscheańskiej i myśli Emila Ciorana.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

O wydarzeniu w mediach:

1. tarnowska.tv [relacja tv]