Marzena Fiszczuk – „Wystawa tkaniny”

Start: 2019-02-11 18:00:00
Koniec: 2019-03-03 14:00:00
Siedziba Muzeum

Zapraszamy na kolejną ekspozycję realizowaną w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. 11 lutego (poniedziałek) w Galerii „Piwnica pod Trójką” zaprezentujemy wystawę tkanin Marzeny Fiszczuk. Początek wernisażu o godzinie 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Marzena Fiszczuk urodziła się w 1970 roku w Krzeszowicach. Ukończyła Liceum Plastyczne w Tarnowie. Naukę kontynuowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Jest absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego tej uczelni. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1998 roku w pracowni Grażyny Borowik-Pieniek. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Po kilku latach powróciła do Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 1992 roku pracuje tam jako nauczyciel tkaniny artystycznej i malarstwa.

Poza pracą zawodową Fiszczuk zajmuje się tkaniną artystyczną, malarstwem oraz rysunkiem satyrycznym. Ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu wystawach m.in. w Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Jej prace znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe:

2001 – 6. Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej – Łódź, 2004 – 6. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej – wystawa prezentowana na „Darze Pomorza” – Gdynia, 2004 – wyróżnienie na III Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z Krosna do Krosna” – Muzeum Rzemiosła – Krosno, 2015 – wystawa wędrująca 8. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z Krosna Do Krosna” w Szariszska Galeria w Preszowie (Słowacja), 2016 – wystawa wędrująca Gocseji Muzeum w Zalaegerszeg (Węgry), 2016 – wyróżnienie na 9. Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej – „Z Krosna do Krosna”, 2018 – II nagroda za tkaninę artystyczną – „V Salon Wiosenny” – BWA Tarnów.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak
Wystawa czasowa, czynna: 12 lutego – 3 marca 2019 r.

Sponsorem cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” jest APEKS Hurtownia Artykułów Biurowych i Szkolnych.

Fot. Robert Moździerz, Muzeum Okręgowe w Tarnowie

O wydarzeniu w mediach: