Muzealna Noc Świętojańska 2019

Relacja

W tym roku program muzealnej nocy obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczął spektakl „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii p. Agaty Podłęckiej. Następnie zaproszono na wspólne „Śpiewopoezjowanie” pt: „Kuźnia” w wykonaniu Agaty Podłęckiej, Franciszka Podłęckiego i zaproszonych gości.

Całość zakończył koncert muzyczny wokalistów i zespołu muzycznego w składzie: fortepian, kwartet smyczkowy oraz flet – wg projektu muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Artura Potępy. W repertuarze znalazły się utwory znanych i cenionych artystów polskiej estrady, dzieła orkiestrowe w kameralnych opracowaniach, a także prapremiera autorskiej kompozycji „Zakwitanie” do słów Magdaleny Smoleń (inspiracją do napisania tekstu była baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego – Kwiat Paproci), w muzycznym opracowaniu Artura Potępy.

Na zamkowym Dziedzińcu wiele chętnych osób wzięło udział w nauce wicia wianków. Zajęcia poprowadził Salon Kwiatowy BAZZAR z Brzeska, który zwieńczył konkurs na najpiękniejszy wianek. Obecni na Świętojańskiej Nocy w zamku w Dębnie mieli okazję posmakować regionalnych potraw przygotowanych przez Goło Gospodyń Wiejskich „Złoty Warkocz Tarłówny” z Dębna oraz Restaurację Mamma Mia.

(jj)

Zapowiedź

Wielkimi krokami zbliża się lato i najkrótsze, a zarazem najcieplejsze noce! Zapraszamy na Muzealną Noc Świętojańską do Muzeum Zamek w Dębnie! W tym roku kwiatu paproci będziemy szukać w niedzielę, 16 czerwca od godziny 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W tym roku program muzealnej nocy będzie obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczniemy spektaklem „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii p. Agaty Podłęckiej. Następnie zaprosimy na wspólne „Śpiewopoezjowanie” pt: „Kuźnia” w wykonaniu Agaty Podłęckiej, Franciszka Podłęckiego i gości: Hanny Gorczycy i Emilii Gliździńskiej.

Całość zakończy koncert muzyczny wokalistów i zespołu muzycznego w składzie: fortepian, kwartet smyczkowy oraz flet – projekt muzyczny Dębińskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Artura Potępy. W repertuarze znajdą się utwory znanych i cenionych artystów polskiej estrady, a także dzieła orkiestrowe w kameralnych opracowaniach.

Na zamkowym Dziedzińcu zaprosimy do wzięcia udziału w nauce wicia wianków. Zajęcia poprowadzi Kwiaciarnia BAZZAR z Brzeska. Całość zwieńczy konkurs na najpiękniejszy wianek.

Patroni medialni: Radio Kraków i RDN Małopolska

W związku z wydarzeniem, Muzeum Zamek w Dębnie będzie w tym dniu nieczynne.

(bch)

O wydarzeniu w mediach: