Zapraszamy dzieci do uczczenia URODZIN i IMIENIN w tajemniczych i atrakcyjnych wnętrzach Ratusza

Ratusz w Tarnowie

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza dzieci do uczczenia URODZIN i IMIENIN w tajemniczych i atrakcyjnych wnętrzach Ratusza.

Dzieci oraz ich goście będą miały okazję:

• zwiedzić Ratusz z przewodnikiem oraz wyjść na wieżę,
  • aktywnie bawić się w przestrzeni muzealnej, rozwiązywać zagadki, rebusy, krzyżówki,
  • twórczo działać wykonując własne prace plastyczne z wybranej tematyki,
  • Jubilatowi Muzeum oferuje ozdobne zaproszenia na imprezę dla wszystkich gości oraz atrakcyjny upominek.

Proponowane tematy spotkań:

• Od gałganka do szlachcianki – warsztaty edukacyjno-plastyczne. Zajęcia składają z części wprowadzającej podczas której dzieci dowiadują się min. o tym jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane, jak je przechowywano, który element stroju mógł być prezentem. W drugiej części dzieci samodzielnie wykonują maskotkę, której elementy nawiązują do portretu staropolskiego.
  • Koszałek Opałek – czyli sztuka kaligrafii – warsztaty kaligraficzne które otworzą przed uczestnikami magiczny świat skryptorium, przybliżą średniowieczne rękopisy, piękno kaligrafii, misterne zdobienia i różne tajniki związane z tą dziedziną. W części praktycznej, uczestnicy sami będą mogli przekonać się czy sztuka pisania gęsim piórem lub patyczkiem, to łatwa sprawa.
  • Opowieści o rycerzach – warsztaty edukacyjno-plastyczne podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę o dawnym uzbrojeniu i poznają jego elementy. W części praktycznej wykonują rycerza z gliny lub eko-konika i zdobią jego siodło „drogocennymi kamieniami”, tak jak za czasów dawnej, szlacheckiej Rzeczypospolitej.

Terminy, godziny:
Soboty: 10.30-13.30 – /od 01.05-30.09/
Niedziele: 10.30-13.30

Czas trwania: 2 godziny

Opłaty:
30,00 zł od osoby /Muzeum zapewnia wystrój sali/
40,00 zł od osoby /Muzeum zapewnia wystrój sali, soczki w kartonikach, paluszki/

W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł do kasy Muzeum w ciągu 7 dni od dnia rezerwacji. Pozostałą kwotę należy uiścić w dniu imprezy.
W razie niewpłacenia zaliczki rezerwacja wygasa po tym terminie. Zaliczka nie podlega zwrotowi, jeśli impreza nie odbędzie się z winy rezerwującego.
Rodzice i rodzeństwo jubilata wchodzą za darmo. Opiekun lub opiekunka dziecka niepełnosprawnego wchodzi za darmo. Na imprezie musi znajdować się obowiązkowo przynajmniej jeden z rodziców jubilata!

Kontakt i rezerwacja:
Ratusz-Galeria Sztuki Dawnej, Rynek 1, tel. 14 692 90 00, email: ratusz@muzeum.tarnow.pl