Nowe otwarcie Zagrody F. Curyłowej w Zalipiu

Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu wraca na turystyczną mapę Województwa Małopolskiego! W najbliższy piątek (1 lutego), po ponad rocznej przerwie związanej z modernizacją, ponownie udostępnimy to miejsce zwiedzającym.

Remont jednego z najpopularniejszych turystycznych miejsc w subregionie tarnowskim odbył się w ramach wojewódzkiego projektu modernizacyjnego Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”. Dzięki niemu wszystkie budynki Zagrody Felicji Curyłowej zostały odrestaurowane i zakonserwowane. Zagroda zyskała także nowy obiekt – zabytkową chatę Stefanii Łączyńskiej.  Zakupiono także niezbędne wyposażenie. Całość prac rozpoczętych w sierpniu 2017 r., zakończyła się w listopadzie 2018 r.

Już dziś zapraszamy na uroczyste otwarcie Zagrody, które odbędzie się w ramach kolejnej edycji konkursu „Malowana Chata” w czerwcu br.

Nowe godziny otwarcia Muzeum: poniedziałek – nieczynne, wtorek, środa, piątek, sobota – 8:00-16:00, czwartek, niedziela – 09:00-17:00. Ceny biletów: 8 zł (normalny), 5 zł (ulgowy), 16 zł (rodzinny), 3 zł (bilet socjalny).  W dniach 1-3 lutego zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Zagrody!

Wartość samych prac budowlanych przekroczyła kwotę 1,1 mln. złotych, z czego dotacja z Funduszy Unijnych wyniosła ok. 760 tys. złotych, wkład Urzędu Marszałkowskiego WM wyniósł ponad 120 tys. zł. Wkład własny Muzeum Okręgowego w Tarnowie to blisko 220 tys. zł.

belka_informacja o finansowaniu

logo_malopolska