Wakacyjna oferta Muzeum w Ratuszu

Z tarnowskim maszkaronem w świat!  Zajęcia przenoszące w świat średniowiecznego i renesansowego Tarnowa, tematycznie skoncentrowane wokół lokowania miasta za czasów króla Łokietka, a także prężnego rozwoju Tarnowa w XVI w. za hetmana Jana Tarnowskiego. Uczestnicy w trakcie zwiedzania poznają układ Ratusza, dawne przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, dowiedzą się, jak funkcjonowała ówczesna władza samorządowa i sądowa wójtowsko-ławnicza. Zobaczą makietę Tarnowa z XVI w. oraz będą podziwiać panoramę dzisiejszego Tarnowa z wieży ratuszowej. Zajęcia uatrakcyjni również kontakt z eksponatami kultury staropolskiej oraz niektórymi ich kopiami, co z pewnością ułatwi uczestnikom zrozumienie ówczesnych realiów i wzbogaci wiedzę o szerszy kontekst historyczny.

Spotkanie zakończy się warsztatami plastycznymi, stanowiącymi formę podsumowania, w czasie których czeka uczestników rozwiązanie krzyżówki i własnoręczne wykonanie uwspółcześnionej wersji maszkarona, przy użyciu form tekturowych, kolorowych samoprzylepnych foli oraz włóczki.

Zapraszamy młodszych i starszych, dzieci i dorosłych!

• Miejsce realizacji:  Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej
  • Terminy: godz. 11.00. w każdy wtorek i czwartek w lipcu i sierpniu 2019 r.
  • Czas trwania zajęć: 1 -1,5 godz.
  • Cena biletu: 8 zł.
  • Konieczna wcześniejsza rezerwacja ze względu na potrzebę utworzenia przynajmniej 5-osobowej grupy : tel. 14 692 90 00.