Wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej” [ZDJĘCIA]

11 czerwca br. w Siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3 miał miejsce wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”.

Motywem przewodnim wystawy jest opowieść o Tarnowie i jego mieszkańcach w czasach bezpośrednio poprzedzających wybuch niepodległości w 1918 roku. Podjęliśmy się próby opowieści o życiu codziennym miasta, na którego tle pokażemy zaangażowanie militarne, polityczne i społeczne tarnowian. Całości towarzyszyć będą arcyciekawe warsztaty edukacyjne, z których nasi goście muzealni zabiorą patriotyczną pamiątkę. Ale to niespodzianka. Wystawa to też nasza propozycja wakacyjna dla turystów, zwłaszcza tych wątpiących w to, że to Tarnów jest miastem pierwszym niepodległym.

Wystawa czasowa, 2018 rok
Kurator wystawy: Przemysław Kozek