Wielkanocne zajęcia edukacyjno-plastyczne w Muzeum Etnograficznym

Oferta zajęć edukacyjno-plastycznych kierowana jest do uczniów oddziałów przedszkolnych oraz szkolnych.

Lekcje obejmują pogadankę na temat regionalnych i tradycyjnych zwyczajów wielkanocnych (terminologia, symbolika świąt oraz znaczenie ich podstawowych atrybutów w oparciu o wiedzę etnograficzną).

Najmłodsi ponadto uczestniczą w pokazie zdobienia jajka metodą batikową-woskową oraz wykonują przy pomocy pracowników tradycyjną palmę wielkanocną z trzciny wodnej, zielonych gałązek oraz ręcznie wykonanych kwiatów bibułowych.

Koszt zajęć dla grup z poza cyklu zajęć muzealnych, w skład których wchodzą zajęcia tematyczne z: Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Babcinej Izby – 50 zł od całej grupy jako jednorazowa lekcja oraz 10 zł od uczestnika z zajęciami plastycznymi.

Lekcja skierowana jest do grup zorganizowanych.

Zapisy: tel. (14) 622-06-25, Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, ul. Krakowska 10.

Lekcje będą odbywać się do 23 marca br.