W Zamku w Dębnie odbyły się Zimowe Spotkania przy Piwie (19 listopada 2017 r.)

Zimowe Spotkania przy Piwie – To ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości.

Tradycyjnie wieczorne spotkanie rozpoczął koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej w składzie: altówka – Lidia Chmielewska, fortepian – Aureliusz Mendera, skrzypce – Mariusz Połomka , wokal – Emilia Ogonowska – Jaroń, oraz prowadzący Krzysztof Matysiak.
Podczas koncertu zaprezentowane zostały znane wszystkim, aczkolwiek rzadko już dzisiaj słuchane największe szlagiery okresu międzywojennego: Powróćmy jak za dawnych lat, Już nie zapomnisz mnie, Miłość ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Ach śpij kochanie. Ta ostatnia niedziela i wiele innych wspaniałych piosenek, które zgromadzeni w Sali Koncertowej zamku, z nostalgią nucili wraz główną wokalistką Emilią Ogonowską – Jaroń.
Klimat tamtych lat przybliżał barwnymi anegdotami i historycznymi informacjami konferansjer Krzysztof Matysiak.
Po długich bisach i zakończonym koncercie, zgromadzonym w Sali została przedstawiona multimedialna prezentacja obrazująca najważniejsze wydarzenia mijającego roku.

Następnym, równie miłym i przyjemnym punktem wieczoru była degustacja piwa, którego sponsorem od wielu już lat jest Browar Carlsberg Polska S.A. z Brzeska – Okocimia.
Każdy z gości miał możliwość zasmakowania w różnych gatunkach produkowanego przez nich piwa.

Organizatorzy zaprosili także do obejrzenia kończącej się już wystawy grafik i pasteli Piotra Schnaidera – „Rytmy i Echa”.