Sposób dotarcia do Ratusza

Budynek Ratusza znajduje się na rynku.

Do obiektów można dostać się autobusami MPK, które zatrzymują się na:

przystanku Lwowska – Szeroka. Są to autobusy linii nr: 2; 9; 12; 30.

Odległość od przystanku do Oddziałów to ponad 250 m. Poruszamy się po chodniku, który jest wyłożony granitowymi płytami. Część trasy jest wyłożona kostką brukową, która może utrudniać poruszanie się.

Na Placu Kazimierza , na Placu Rybnym, na ulicy Wekslarskiej (w odległości ok. 100 m od Siedziby Rynek 3 i Oddziału Ratusz) znajdują się po dwa oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Z tych punktów droga do Muzeum prowadzi przez chodnik wyłożony płytami granitowymi oraz nierówną kostką brukową. Pewną przeszkodę może stanowić fragment płyty rynku, który przy wejściu do Ratusza jest wyłożony kamieniami rzecznymi, tzw. „kocimi łbami”.

Dane kontaktowe do administratora miejsc parkingowych:

TARGOWISKA MIEJSKIE
33-100 Tarnów, ul. Najświętszej Marii Panny 3
telefon/fax: (014) 688-89-80, 688-89-81
e-mail: targowiska_tarnow@vp.pl
www: http://targowiska.tarnow.pl


Udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach

Dla osób z dysfunkcją ruchową dostępne są szyny, które umożliwiają pokonanie 4 stopni z poziomu parteru na nieco wyższą kondygnację, gdzie znajdują się dwie sale ekspozycyjne. Pomieszczenia są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, tzn. nie ma progów, korytarz i sale wystawiennicze są szerokie, dzięki czemu można z łatwością poruszać się w pomieszczeniach.

Muzeum dysponuje rekwizytami wzorowanymi na eksponatach z ekspozycji. Chęć ich obejrzenia należy zgłosić pracownikowi Muzeum.

Na poziomie parteru znajduje się również: szatnia, recepcja i toaleta – dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu.