AUDIODESKRYPCJA

Sposób dotarcia:

 

Opis otoczenia:

 

Opis wejść:


Sposób dotarcia

Do budynku dworca, gdzie znajduje się Galeria „PANORAMA” można dostać się autobusami MPK, które zatrzymują się na:

  • przystanku Krakowska–Popiełuszki oraz Krakowska – Planty.

Na wymienionych przystankach zatrzymują się autobusy większości linii komunikacji miejskiej.

Wysiadając z autobusu na przystanku Krakowska – Popiełuszki, skręcamy w lewo. Dochodzimy do sygnalizacji świetlnej, gdzie znajduje się przejście dla pieszych. Po przekroczeniu przejścia idziemy ok. 160 m, do kolejnego – bez sygnalizacji świetlnej. Po jego przekroczeniu znajdziemy się na Placu Dworcowym, gdzie stoi budynek dworca PKP. Droga    z przystanku do dworca to odległość ok. 350 m, bez przeszkód. Na pierwszym przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlna, dźwiękowa, punkty uwagi, wysepka.

Wysiadając z autobusu na przystanku Krakowska – Planty, skręcamy w prawo. Dochodzimy do końca ulicy, przed przejściem dla pieszych skręcamy w lewo, następnie idziemy prosto. Docieramy do kolejnego przejścia, które przechodzimy. W tym miejscu nie ma sygnalizacji świetlnej. Po jego przekroczeniu znajdziemy się na Placu Dworcowym, gdzie stoi budynek dworca. Droga z przystanku do dworca to odległość ok. 260 m, bez przeszkód.

Na placu przed budynkiem Dworca znajduje się duży płatny parking. Na placu nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Pomimo tego nie ma problemu ze znalezieniem miejsca postojowego.

160 m od budynku dworca, koło sygnalizacji świetlnej znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Wejście lub wjazd na chodnik są utrudnione ze względu na wysoką krawędź chodnika.


Opis otoczenia

Galeria mieści się w budynku dworca kolejowego. Przed budynkiem rozpościera się duży plac parkingowy wyłożony kostką granitową. W centrum gmachu znajduje się główne, reprezentacyjne wejście, do którego prowadzą 3 stopnie. Na prawo od stopni jest podjazd dla wózków inwalidzkich.


Opis wejść

Galeria PANORAMA znajduje się w budynku Dworca Kolejowego, wzniesionego w latach 1906-1910. Jest to kilkuczłonowa barokowo-modernistyczna budowla.

W centrum budowli znajduje się główne, reprezentacyjne wejście do budynku, do którego prowadzą 3 stopnie. Na prawo od nich jest podjazd dla wózków inwalidzkich.

Po przekroczeniu wejścia znajdziemy się w dużym, przestrzennym holu o wymiarach 15 na 18 m. 8 metrów od wejścia jest korytarz, który prowadzi do Galerii. Po przejściu nieco ponad 20 m, po prawej stronie korytarza ukażą się rozsuwane, przeszklone drzwi – jest to wejście do Galerii. Zazwyczaj otwarte jest prawe skrzydło. Wejście do Galerii ma szerokość około 1 metra.

Toaleta płatna znajduje się na końcu korytarza.


Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością wzroku:

  • rekwizyty eksponatów, które można dotknąć,
  • zajęcia edukacyjne,
  • pomoc asystenta w dotarciu do danego Oddziału z przystanku komunikacji publicznej (swój przyjazd należy zgłosić co najmniej 2 dni przed wizytą),
  • audiodeskrypcja na stronie,
  • oznaczone bariery architektoniczne w budynku,
  • oznaczone toalety,
  • bilety ulgowe.