Oferta Muzeum Okręgowego w Tarnowie dla osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku

Kamienica Rynek 3 – oferta w przygotowaniu


Ratusz – „W kontuszu i przy szabli” to tytuł stałej wystawy prezentowanej w Ratuszu. Przedstawia ona eksponaty związane z dawnym życiem i kulturą polskiej szlachty. Znajduje się tutaj broń myśliwska oraz bojową.

Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane W puszczy i kniei – poruszają tematykę związane z dawnym łowiectwem. Dzięki bogatej ekspozycji i replikom, które będzie można wziąć do ręki, uczestnicy dowiedzą się m.in. jak działała dawna broń palna.


Muzeum Etnograficzne – prezentuje wystawę zatytułowaną „Romowie –historia i kultura”. Znajdziemy tu przedmioty związane z ich historią, obyczajami oraz zawodami jakie były wykonywane przez Romów.

Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane Historia i kultura Romów – poruszają tematykę związane z romską historią i zwyczajami. Dzięki bogatej ekspozycji i replikom, które będzie można wziąć do ręki, uczestnicy poznają m.in. ich stroje, ozdoby, wyroby rzemieślnicze.


Galeria „Panorama”– prezentuje fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej. Obraz został namalowany przez Jana Stykę dla Węgrów w 50 – rocznicę Powstania Węgierskiego przeciwko Austriakom. Przedstawia bitwę pod Sybinem. Wymiary obrazu: wysokość 15m, obwód 120m. Został on następnie pocięty na wiele fragmentów, część z nich (20) jest prezentowana w Galerii.

Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane Na balu w XIX wieku – poruszają tematykę kultury i obyczajowości polskiej arystokracji XIX wieku. Dzięki eksponatom i rekwizytom uczestnicy poznają m.in. podstawowe zasady savoir-vivre’u przy stole.


Informacje dodatkowe związane z lekcjami:
Zajęcia edukacyjne przeznaczone dla grup zorganizowanych. Max ilość osób: 10 dorośli, 20 dzieci
Czas trwania: 30 – 45 minut
Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Cena: 5 zł bilet od osoby – opłata za lekcję muzealną


Pozostałe informacje dla osób z niepełnosprawnościami