Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu (filia Muzeum Etnograficznego)

Zalipie 135, 33-210 Olesno
tel. +48 14 6411912
Opiekun: Wanda RaciaMuzeum Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu będzie zamknięte od 26.06.2017 do końca 2018 r.

We would like to inform you that:
Muzeum Zagroda Felicji Curyłowej in Zalipie will be closed from day 26.06.2017 to the end of 2018


Zapraszamy do "Kolorowej izby regionalnej" znajdującej się naprzeciw remontowanego obiektu. Izba czynna jest codziennie w godzinach od 10 do 16 (wstęp wolny).

Historia:
Felicja Curyłowa (1904-1974) - wybitna malarka zalipiańska, była jedną z pierwszych uczestniczek dorocznych konkursów „Malowana Chata”. Jej malowana zagroda jeszcze za życia malarki była najczęściej odwiedzana przez turystów. Po jej śmierci zagroda została zakupiona przez „Cepelię” i w 1978 r. przekazana Muzeum Okręgowemu w Tarnowie.
W 1981 r. przeniesiono do tej zagrody z innej części wsi budynek z XIX w.
W czerwcu 2017 rozpoczęto prace remontowe w ramach projektu SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu. Przewiduje się, że prace potrwają do końca 2018 r.

Wydarzenia
Konkurs Malowana chata - edycja 54

Certyfikat "Przyjazny Rowerom"
Muzeum Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu znalazło się na liście "Bezpiecznych przystani dla rowerzystów w Małopolsce". Obiekt uzyskał certyfikat "Przyjazny Rowerom". Jest to standard i system certyfikacji obiektów turystycznych i innych obiektów promujących zrównoważony transport uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów i turystów rowerowych.

Do pobrania film "Na szlaku tradycyjnego rzemiosła - warsztaty w Zalipiu" (plik wmv 25 MB) - autor filmu Bogdan Racia

Godziny otwarcia:
Muzeum Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu będzie nieczynne od 26 czerwca do końca 2018 r.

Polecamy:Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.