Rewaloryzacja i modernizacja siedziby Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Zakończono realizację projektu "Rewaloryzacja i modernizacja siedziby Muzeum Okręgowego w Tarnowie".

Zadanie obejmowało trzy obiekty zabytkowe zlokalizowane w  centrum miasta (Ratusz, Muzeum Etnograficzne i kamienica Rynek 3).

Do końca 2010 r. został wykonany Remont Ratusza oraz remont Spichlerza przy Muzeum Etnograficznym.

W ramach remontu Ratusza wykonano prace: remont, adaptacja i rewitalizacja budynku; roboty budowlane i instalacyjne; adaptacja piwnic na cele użytkowe (sala wernisażowa), adaptacja strychu na cele użytkowe (magazyny archeologiczne), roboty konserwatorskie przy salach na piętrze (polichromie, sztukaterie), remont pomieszczeń na parterze - stworzenie recepcji Ratusza z dostępem do wszystkich central alarmowych systemów; wykonanie nowych instalacji wewnętrznych wod-kan, c.o., hydrant, elektryczna, p.poż, alarmowa antywłamaniowa, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

W ramach remontu Spichlerza wykonano następujące prace: remont oraz zmiana sposobu użytkowania kondygnacji przyziemia budynku na sale prelekcyjno-dydaktyczną oraz kondygnacji piętra na pomieszczenia magazynowe; wymiana pokrycia z gontu; impregnacja elementów drewnianych i kamiennych; instalacje elektryczne wewnętrzne.

W 2012 r. zakończono remont kamienicy Rynek 3 w Tarnowie - w tym: nadbudowa, przebudowa, rozbudowa, rewaloryzacja oraz zmiana sposobu użytkowania budynku przy ul. Rynek 3 w Tarnowie z przeznaczeniem na cele administracyjno-biurowe Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Zadanie "Rewaloryzacja i modernizacja siedziby Muzeum Okręgowego w Tarnowie" było współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Małopolskiego w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2007–2013.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.