Wystawa: Renata Stadler - Opowieści galicyjskie - wystawa z cyklu Tarnowscy artyści w Galerii Muzealnej

Renata Stadler – „Opowieści galicyjskie” – to kolejna wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”, realizowana w ramach współpracy przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Związek Polskich Artystów Plastyków, Okręg Tarnowski.
Wernisaż odbył się 29 października 2012 r., w Galerii „Piwnica” MOT.

Artystka jest absolwentką tarnowskiego Liceum Sztuk Plastycznych, oraz PWSSP we Wrocławiu, gdzie studiowała na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki. W roku 1994 uzyskała dyplom w pracowni malarstwa profesora Konrada Jarodzkiego. Od roku 2003 jest cz?onkiem ZPAP Okręg Tarnowski.
Jest artystką o wszechstronnych zainteresowaniach i różnorodnym warsztacie twórczym, wykorzystywanym do ich realizacji. Wciąż poszukuje nowych tworzyw i środków wyrazu. Oprócz malarstwa zajmuje się grafiką i ceramiką.  Za swoją działalność twórczą otrzymała wiele nagród i wyróżnień.
Prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Warszawie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Zgorzelcu, Krakowie, Tarnowie, Kielcach, Konstancinie - Jeziorna i za granicą m.in. na Węgrzech, Ukrainie, Słowacji, we Francji, Włoszech, Rumuni. Jej prace znajdują się w zbiorach BWA Galeria Miejska w Tarnowie i prywatnych w kraju, oraz za granicą, w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji, Węgrzech i Szwecji.
Wystawa będzie czynna do 25 listopada 2012 roku.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum Okręgowego w Tarnowie i ZPAP, Oddział w Tarnowie.

Patronat: Prezydent Miasta Tarnowa

Sponsor:

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.