Marcin SLIDE Ruszel – malarstwo - kolejna wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Kolejna wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” nosi tytuł: „Marcin SLIDE Ruszel – malarstwo”. Zostanie otwarta 18 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00, w Galerii „Piwnica” MOT, ul. Rynek 21.

FOTOGALERIA Z WERNISAŻU

Marcin „Slide” Ruszel urodził się w 1982 roku w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W roku 2010 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego uzyskał dyplom.

Malarz, raper, producent muzyczny. Inspiracją i jednym z głównych tematów jego twórczości artystycznej jest miasto z jego architekturą. Jego malarstwo jest ekspresyjne, dominują w nim skosy i szybkie pociągnięcia pędzla. Tą samą technikę stosuje w graffiti wzorując się na Wild Style (klasycznym stylu pochodzącym z Nowego Jorku z lat 70). Jego zainteresowania oscylują również wokół muzyki elektronicznej. Podczas wernisażu odbędzie się promocja jego płyty „ SLIDE EP STYL ZWARTYCH SZYKÓW”.

Wystawy:
2007 - Tarnów - podziemia BWA Pasaż Tertila, wystawa malarstwa.
2010 - Wiedeń - Teatr AA Vademecum, wystawa malarstwa.
2011 - Wiedeń - The Times Gallery, wystawa malarstwa

Pokazy:
TVP – Program kawa czy herbata – 2006 r.
Dni Tarnowa – 1998 r. i 2008 r.
Festiwal „Zdearzenia” – 2009 r.
Skoda Auto Moto Show – 2011 r.
Wódka Żołądkowa Gorzka, Syrena Spot - Art Session -2012 r.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyście w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski. Wystawa będzie czynna do 17 marca 2013 roku.

Sponsor wystawy:

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.