Marta Trzaskalska - Legawiec „Struktury - fotografia i pastele” - wystawa z cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”

„Struktury - fotografia i pastele”, to kolejna wystawa z cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wernisaż odbył się 25 marca 2013 roku w Galerii „Piwnica” Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

FOTOGALERIA Z WERNISAŻU (fot. Wojciech Podleśny)

Autorką wystawy jest Marta Trzaskalska – Legawiec, Tarnowianka, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Edukację artystyczną kontynuowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Wzornictwa Przemysłowego.  Malarstwa i rysunku uczyła się  w pracowni prof. Mariana Wołczuka. Swoje pierwsze prace wykonane pastelami kilkakrotnie wystawiała w latach 90. ubiegłego stulecia. Następnie życie zawodowe związała z projektowaniem grafiki użytkowej, wykonując projekty znaków graficznych, opakowań, katalogów, książek, szczególnie dla rodzimego rynku. Oprócz tego na co dzień zajmuje się fotografią wykonywaną kamerą wielkoformatową o wymiarach negatywu 18x24cm. Jako materiału używa klisz rentgenowskich. W swoich pracach zestawia różnego rodzaju przedmioty, komponując je ze sobą tak, aby otrzymać różnorodne formy strukturalne będące odzwierciedleniem jej wyobrażonego świata.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” organizowany jest w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski. Wystawa będzie czynna do 21 kwietnia 2013 roku.

Sponsor wystawy:

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.