Tomasz Pacanowski – Kamień i obłoki - kolejna wystawa w cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Tomasz Pacanowski – „Kamień i obłoki”, to kolejna wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.
Wernisaż odbył się 8 lipca 2013 roku, w Galerii „Piwnica” MOT, Rynek 21.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Autor wystawy jest absolwentem PLSP w Tarnowie. Uprawia malarstwo (akryl, pastel, collage), grafikę użytkową. Pracuje, jako projektant w drukarni cyfrowej BODONI – Reklama Wizualna. W 2002 roku został laureatem wyróżnienia w pierwszej edycji biennale Tarnowskie Klimaty, za pracę pt. “Obelisk”, wykonaną w technice druku cyfrowego. Swoje prace wystawiał w salach Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie, oraz w ramach festiwalu Tygiel Kultury 2007.
Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl pasteli, które powstały na wskutek fascynacji górami, tymi wysokimi, pełnymi strzelistych, skalnych szczytów i delikatną materią chmur unoszącą się ponad, a najlepiej poniżej ich wierzchołków. Kompozycje, chociaż inspirowane Tatrami pokazują raczej materię, niż konkretne miejsce.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest od roku 2009, w ramach współpracy Muzeum Okręgowego w Tarnowie i Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Tarnowski.

Wystawa będzie czynna do 4 sierpnia 2013 roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.