Wystawa fotograficzna Małgorzaty Duśko-Shekar pt. Mera Bharat

Od 13 października w Zamku w Dębnie czynna będzie wystawa fotograficzna Małgorzaty Duśko-Shekar pt. Mera Bharat

Małgorzata Duśko Shekar - plastyk, konserwator zabytków, artysta fotograf.

Fotografuje i wystawia od 2003 roku, ma w swoim dorobku ponad 30 wystaw indywidualnych oraz wystawy zbiorowe.
Tematem przewodnim jej prac jest człowiek, sama uważa ,że nie ma brzydkich ludzi w każdym jest coś co popycha do działania, coś głębszego coś co można na chwilę skraść i utrwalić na papierze fotograficznym. Jej inspiracją więc jest człowiek. Dużo podróżuje i poznaje różne kraje, ich obyczaje..  jak twierdzi :…tam bez człowieka nie ma nic…

Wystawiała swoje projekty na zamku w Dębnie (Metamorfozy-2003r) , w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, w Domach Kultury oraz w „Cafe Gołębia” w Krakowie na święto Brackiej i Gołębiej. Wystawy pokonkursowe ”Wszystkie Dzieci Świata” w takich miastach jak Pacanów, Kielce i Kraków. Była organizatorem imprezy charytatywnej oraz haapenningów przy swoich wystawach, przeplatanych tańcem, poezją i muzyką graną na żywo („Zastępy Anielskie”). Stała się inicjatorem i współorganizatorem Dni Kultury Indyjskiej w Muzeum St. Fischera w Bochni gdzie pokazała swój kolejny projekt z żywą muzyką w wykonaniu Marii Pomianowskiej oraz Bartłomieja Pałygi.
Dwa projekty takie jak reportaż z podróży do Tajlandii, Birmy i Laosu, jak i cykl aktów „Bez Twarzy” zaprezentowała w Szazhalombatta  (k/Budapesztu) na Węgrzech.

Jest założycielem BTF Bocheńskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Jako fotoreporter współpracowała z małopolskim tygodnikiem „Temi”.

W czerwcu 2009 broniła swój podwójny dyplom u dr Piotra Korzeniowskiego z ASP wystawiając Frida –miłość i cierpienie  oraz  „Dom Kobiet” w jazz klubie „Drukarnia„ na Podgórzu w Krakowie. Ekspozycja trwała rok.
Ta sama Frida prezentowana była na Zamku w Dębnie na wieczorze meksykańskim z udziałem naukowców, dyplomatów i mistrza gitary M.Nagy w kwietniu 2009r, oraz w Szyszkarni wraz z pokazem tanga argentyńskiego w 2013r.
W październiku 2009 roku M.Duśko-Shekar wzięła udział w Art Festiwalu Fotografii w Bielsku - Białej wystawiając fotografię w technice zwanej gumą dwuchromianową.  W listopadzie uczestniczyła w wystawie zbiorowej KSA prezentując tę samą technikę gumy w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych gdzie ukończyła dyplom w zakresie kreatywnej fotografii.
W związku z pierwszą  rocznicą śmierci Andrzeja Franczaka i zbliżającym się dniem Świętego Mikołaja przedstawiła cykl zdjęć pt ” Szukam Świąt ” z jego portretem. Stało się tak w nietypowym miejscu jakim jest market Inter marche, w czasie gorączki przedświątecznej. Był to pewnego rodzaju performance, w markecie oraz na parkingu przed sklepem wystawiła  80 dużych fotografii.
Wystawa w 2012r to reportaż z Indii w dniu 105 tych urodzin dr.ShivaKumara Swamiji, nauczyciela który nadal żyje i dba o 10tys uczniów zapewniając  im wyżywienie, dach nad głową , edukację i  naukę moralną.
Rok 2013 rozpoczęły „Zastępy Anielskie” w Galerii Poddasze w Zakliczynie i kolejno w Krakowie w galerii OKN.
Artystka wykonywała indywidualne projekty mody w Krakowskich Szkołach Artystycznych,  zdjęcia tancerzy na występach tańca orientalnego, oraz reportaże ślubne.
Obecnie gości na Zamku w Dębnie z wystawą „Mera Bharat”.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.