Urszula Gawron – grafika - kolejna wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Kolejna wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” nosi tytuł: „Urszula Gawron – grafika”. Wernisaż odbył się się 21 października w Galerii Piwnica MOT, Rynek 21.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Urszula Gawron – ur. w 1975 roku w Tarnowie. W 1995 roku ukończyła PLSP w Tarnowie, specjalność wystawiennictwo, oraz Policealne Studium Plastyczne w zakresie meblarskich technik konserwatorskich. W roku 2003 otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie, kierunek Edukacja Artystyczna, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Pracę magisterską pisała pod kierunkiem prof. Katarzyny Olbrycht. W ramach programu Erasmus/Sokrates otrzymała stypendium naukowe i kontynuowała swoją naukę we Francji na Universitaire Rennes 2. Po studiach odbywała staż w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, a obecnie jest nauczycielem w Katolickim Liceum Plastycznym w Nowym Sączu.
Poza pracą zawodową od kilkunastu lat zajmuje się własną twórczością artystyczną uprawiając fotografię, rysunek, grafikę i malarstwo. Jest autorką kilku wystaw fotograficznych i grafiki. W jej twórczości dominuje głębokie filozoficzne podejście do życia, jego trwania i przemijania. Przejawia się to w tematyce jej prac, gdzie główną postacią jest człowiek, jego stosunek do świata, przyrody i przeszłości.
Cykl wystaw realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski. Wystawa będzie czynna do 17 listopada 2013 r.

Ważniejsze osiągnięcia:
1994 r. – Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „Kresy”, Przemyśl – II nagroda.
1996 r. – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Twarze”, Tarnów – nagroda.
2007 r. – V Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli, Tarnów – nagroda.
2007 r. – Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP „Salon 2007”, Nowy Sącz – Nagroda Prezydenta Miasta.
2008 r. - Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP „Salon 2008”, Nowy Sącz – Nagroda Honorowa Zarządu ZPAP Okręgu Krakowskiego „Złota Rama”.
2010 r. - Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP „Salon 2010” – Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta.
2011 r. - Salon 2011, Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP, Mała Galeria, Nowy Sącz – Nagroda Honorowa Zarządu ZPAP Okręgu Krakowskiego „Złota Rama”.
2012 r. - VII Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli, ZNP,Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Tarnów – wyróżnienie.
2012 r. - Salon 2012, Doroczna Wystawa Nowosądeckiego Oddziału ZPAP, Mała Galeria, Nowy Sącz Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta.
2010 r. – 2011 r. – witraże w Kościele oo. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu – współpraca: Józef Stec – Urszula Gawron.
VIII 2011 r. - uzyskała tytuł Młodszego Ucznia w trudnej i pięknej sztuce fechtunku.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.