Wystawa miniatur Tetjany Dmytrenko

W dniu 21 listopada o godz. 15.30 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie w Galerii Piwnica „Pod Trójką”, ul. Rynek 3, zostanie otwarta wystawa miniatur ukraińskiej artystki Tetjany Dmytrenko.

Tetjana Dmytrenko urodziła się w 1969 roku w Białej Cerkwi (Ukraina). Od dziecka interesowała się rysunkiem i muzyką. Z wyróżnieniem ukończyła Podstawową Szkolę Muzyczną w klasie fortepianu. Mimo zakwalifikowania się do Szkoły Muzycznej im. R. M. Gliera w Kijowie, zrezygnowała z dalszej nauki muzyki na konto twórczości plastycznej. Chodząc na zajęcia rysunku do Studia Sztuk Pięknych w Pałacu Pionierów, swymi pracami zdobyła ogromne uznanie wśród lokalnych artystów profesjonalistów.  W wieku lat 18 została nauczycielką w Dziecięcej Szkole Artystycznej nr 4, na Wydział Sztuk Pięknych, gdzie pracowała przez 10 lat.
W 1993 roku ukończyła Wydział Artystyczno – Graficzny Państwowego Instytutu Pedagogicznego im. Uszyńskiego w Odessie.  Od roku 1997 do 2011 była dyrektorem Ludowego Studia Artystycznego w Białej Cerkwi.
W 1989 roku była jednym z założycieli Związku Artystów Zawodowych i Akademickiej Szkoły Artystycznej, w której uczy podstaw sztuk pięknych do dzisiaj.
Jej twórczość to przede wszystkim różne gatunki malarstwa; znakomitych portretów, lirycznych pejzaży, martwej natury. Jej ulubioną techniką jest akwarela.
Na wystawie zaprezentowano 30 prac z gatunku trompe l’oeil, które artystka wykonała w latach 2008 – 2013.

Trompe l'oeil to sposób malowania wywołujący złudzenie, iż ukazane na dwuwymiarowej powierzchni przedstawienie jest trójwymiarowe; malarstwo dające iluzję rzeczywistości.

Wystawa została zorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski.
Będzie czynna tylko przez 5 dni.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.