Wszyscy razem, czyli tarnowscy artyści w galerii muzealnej- wystawa podsumowująca

„Wszyscy razem, czyli tarnowscy artyści w galerii muzealnej”, to wystawa podsumowująca cykl wystaw trwający od listopada 2009 roku. W ramach cyklu przez cztery lata prezentowano dorobek tarnowskich artystów. Wystawy skierowane były głównie do  odbiorców wywodzących się ze środowiska lokalnego. Uczestniczyli w nich artyści związani z Tarnowem poprzez fakt urodzenia lub ukończenia szkół artystycznych.  Część z nich należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Realizowano również wystawy artystów niezrzeszonych, często mieszkający poza Tarnowem, lub poza krajem, a utożsamiający się z naszym miastem. Wykonywano również wystawy wspominające nieżyjących artystów związanych z naszym środowiskiem, niekiedy zapomnianych, których rocznice urodzin czy też śmierci są doskonałą okazją, aby starszym pokoleniom ich przypomnieć, a młodszym pokazać ich twórczość.

Wernisaż odbył się 2 grudnia (poniedziałek) w Galerii Piwnica „Pod Trójką”, Rynek3.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Na wystawie zaprezentowane zostały prace które zostały podarowane przez artystów do zbiorów muzealnych.

Podczas wernisażu odbyła się promocja nowego filmu muzycznego tarnowskiej grupy Anaconda. Film nosi tytuł Minucyje, realizowany był na zamkach i w dworach w Polsce, między innymi na zamku w Dębnie, zamku Krzyżtopór w Ujeździe.  Skład zespołu: Rafał Rzeźnikiewicz – gitary, śpiew, Barbara Guzy – śpiew, Tomasz Lewandowski – gitara, Maciej Guzy – perkusja, Manu Digi – gitara basowa.

Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2014 roku.

Cykl wystaw „Tarnowscy artyści w galerii muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy między Muzeum a ZPAP Okręg Tarnowski.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.