Artyści moi przyjaciele - ze zbiorów red. Ryszarda Lisa - kolejna wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Kolejna wystawa zorganizowana w ramach cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie nosi tytuł: „Artyści moi przyjaciele” – ze zbiorów red. Ryszarda Lisa.
Jej wernisaż odbędył się 13 stycznia 2014 r. w Galerii „Piwnica pod Trójką” – ul. Rynek 3.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Ryszard Lis urodził się w 1939 roku w Tarnowie. Ukończył AWF w Krakowie i Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jego życie zawodowe związane było z nauczaniem i dziennikarstwem. Ponadto był i jest społecznikiem, działaczem wielu organizacji. Jego dodatkową pasją jest poezja. Ma na swoim koncie wydane trzy tomiki poezji, ostatni w 2012 roku nosi tytuł: „Myśli opisane”. Wystawa „Artyści moi przyjaciele” dotyczy jego zainteresowań z dziedziny kolekcjonerstwa. Podczas 50. lat pracy zawodowej zebrał kilkadziesiąt obrazów wykonanych przez tarnowskich artystów. Z wieloma z nich przyjaźnił się i pisał o nich artykuły najczęściej do lokalnej prasy. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace m.in. Pauliny Chrzanowskiej, Joanny Srebro – Drobieckiej, Piotra Drobieckiego, Józefa Szuszkiewicza, Stanisława Westwalewicza, Józefa Krawczyka, Wiesława Röhrenschefa, Witolda Błaszkiewicza, Bolesława Polaka i innych.

Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2014 r.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest od 2009 roku, w ramach współpracy między Muzeum, a Związkiem Polskich Artystów Plastyków, Okręg Tarnowski.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.