Rafał Dalek - malarstwo - kolejna wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Kolejna wystawa z cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”  nosząca tytuł: „Rafał  Dalek – malarstwo” została otwarta 17 marca (poniedziałek) w galerii „Rynek 21”, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 21.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Artysta urodził się w Tarnowie w 1973 roku. Jest absolwentem Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli. Jego prace znajdują się kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Malarstwo Rafała Dalka jest pełne nostalgii i melancholii. Wciąga odbiorcę w jakby grę, która polega na odnajdywaniu na płótnie ukrytych postaci, czy też scen, lub tylko szczegółu. Kompozycje przeważnie otwarte, pozwalają oglądającemu dopowiedzieć dalszy ciąg, który może być zupełnie inną historią niż już zaistniała. Artysta swobodnie operuje fakturą i kolorem tworząc kompozycje z pogranicza abstrakcji.

Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia 2014 r.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i Związku Polskich Artystów Plastyków -  Okręg Tarnowski.


Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.