NAUKI DAWNE I NIEDAWNE W TARNOWSKIM MUZEUM - wkrótce otwarcie rewelacyjnej, interaktywnej wystawy naukowej dla wszystkich!

Nie będzie trzeba wybierać się na daleką wyprawę do stołecznego Centrum Nauki Kopernik, aby dać młodym i dorosłym radość odkrywania tajemnic nauki. W tarnowskim Muzeum Okręgowym zagości niebawem interaktywna wystawa „Nauki dawne i niedawne”, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ekspozycja ta gościła już w wielu miastach i wszędzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, szczególnie dzieci i młodzieży szkolnej. Odkrywanie świata poprzez eksperymenty naukowe  okazało się wspaniałym sposobem rodzinnego spędzenia czasu, tam gdzie wystawa ta już wcześniej gościła.

Ekspozycja „Nauki dawne i niedawne” otwiera przed zwiedzającym ciekawostki i eksperymenty w takich dziedzinach, jak astronomia, fizyka i matematyka. Na specjalnie przygotowanych przez naukowców – edukatorów z UJ stanowiskach przeprowadza się podczas zwiedzania eksperymenty naukowe, by np. zobaczyć obraz swego głosu, zmierzyć czas różnymi przyrządami od piaskowej klepsydry poczynając, na pomiarach patronimicznych kończąc, zrozumieć wreszcie, jak starożytny abakus przyczynił się do skonstruowania komputera i poeksperymentować sposobami liczenia.
Cała wystawa jest działającym laboratorium dla każdego zwiedzającego, aby z pomocą asystenta-moderatora mógł on samodzielnie przeprowadzić eksperymenty naukowe.

Muzeum planuje wprowadzić rezerwację terminów zwiedzania tej wystawy dla grup szkolnych, aby ułatwić nauczycielom i uczniom zorganizowanie wycieczki do Muzeum.

Wystawa będzie czynna w Kamienicy Rynek 3 od 14 kwietnia br. przez dwa miesiące.


Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.