Oktawia Furtak - Przekształcenia - kolejna wystawa w cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Oktawia Furtak – „Przekształcenia”, to kolejna wystawa w cyklu„Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”, której wernisaż odbył się 22 kwietnia w „Galerii - Rynek 21”.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Artystka urodziła się w Dębicy w roku 1991. Ukończyła XIV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie. W tym czasie zaczęła odkrywać u siebie pasję, jaką jest opisywanie świata za pomocą obrazu.  Naukę na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczęła w 2010 na Wydziale Grafiki. W roku 2013 obroniła tam dyplom w technice wklęsłodruku w pracowni prof. Henryka Ożoga. Obecnie realizuje studia drugiego stopnia również w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wystawie zostanie zaprezentowanych 17 grafik wykonanych techniką wklęsłodruku.

„Przy tworzeniu moich prac inspirowała mnie zarówno natura krajobrazu wiejskiego, nie do końca naruszonego, zmienionego, jak i układ krajobrazu miejskiego, przejętego i zmanipulowanego przez człowieka. Ciągła podróż z otoczenia miejskiego do wiejskiego i odwrotnie. Te dwa otoczenia nieustannie przeplatają się w moim życiu i mają na nie duży wpływ. W każdym z nich czuję się równie dobrze. Odpowiednio się uzupełniają. Mają odmienne energie, z których czerpiąc uzyskuję poczucie harmonii. To, że te dwa miejsca są w taki sposób ze sobą związane, staram się pokazać w moich grafikach. Połączyłam dwa środowiska, w których żyję, w jedno.”

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Tarnowski. Wystawa będzie czynna do 18 maja 2014 roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.