Wystawa - Jan Paweł II w Tarnowie

Jan Paweł II odwiedził Tarnów 9 i 10 czerwca 1987 r. Wylądował śmigłowcem wieczorem 9 w Mościcach. Stamtąd przyjechał przez miasto, do siedziby biskupa tarnowskiego. Wieczorem przed budynkiem zebrały się setki ludzi, papież pojawił się oknie na drugim piętrzem, by z nimi porozmawiać. 

Następnego dnia na polach przy budowanym kościele pod wezwaniem Karoliny Błogosławionej gdzie zgromadziło się ponad dwa miliony wiernych, odbyła się beatyfikacja Karoliny Kózkówy.    

Powiedział wtedy: „Raduję się, że mogę być dzisiaj z wami. Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków. Doznawałem wiele gościnności. I jest mi bliski ten Kościół.”

Tę historyczną wizytę fotografowało wielu uczestników, Po dwudziestu latach Muzeum zwróciło się do nich o udostępnienie tych fotografii. Posłużyły one do przygotowania wystawy, która została otwarta w 26 kwietnia na tarnowskim Rynku.

Wystawę objął patronatem Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.