Wystawa poplenerowa - VII Integracyjny Plener Malarski Dębno 2014

Od 5 do 7 maja bieżącego roku wokół zamku w Dębnie trwał „VII Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2014”, na którym w ciągu trzech dni powstało szereg ciekawych prac. Do oceny przez komisję jury złożono 48 prac, które obecnie można oglądać na wystawie poplenerowej ( od 21.05 – 15.06. 2014 r).
W bieżącym roku do grupy uczestników  z Tarnowa i Brzeska w kategorii Warsztaty Terapii Zajęciowej dołączyli także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej.  Naszym plenerem zainteresowali się także członkowie Klubu Seniora, który działa przy parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Oprócz nich, pojawiła się także spora grupa dzieci ze szkół podstawowych, co sprawiło, iż w tym roku komisja jury zmuszona została do wprowadzenia kolejnej kategorii przy ocenie prac.

Jak widać zainteresowanie plenerem z każdym rokiem staje się coraz większe, co niezmiernie cieszy organizatorów, ale stawia też kolejne wyzwania...

Podczas wernisażu 21 maja organizatorzy przypomnieli pierwszy plener malarski, który miał miejsce w Dębnie w 1923 roku i jego gospodarza - Jana Jastrzębskiego. W roku bieżącym, właśnie 21 maja minęła  75.ta rocznica śmierci J.Jastrzębskiego.

Wernisaż poprzedził koncert fortepianowy w wykonaniu Dobrochny Krówki – młodej pianistki z Krakowa, która na swym koncie ma już wiele wspaniałych osiągnięć i sukcesów. Następnie w Sali wystawowej „Pod Słupem” otwarcie wystawy połączone zostało z rozdaniem nagród i wyróżnień. Trudy i starania każdego z uczestników pleneru zostały docenione przez komisję jury , a  ich prace nagrodzone. Nagrody wręczali: Starosta Powiatu Brzeskiego – Andrzej Potępa, Wójt Gminy Dębno – Grzegorz Brach, oraz Kierownik Muzeum zamek w Dębnie – Krystyna Gurgul.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.