Oblicza Tkaniny - wkrótce otwarcie nowej wystawy w Muzeum Etnograficznym

26 czerwca 2014 roku, o godzinie 17.30 w salach wystawowych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej OBLICZA TKANINY.
Pracownia Tkaniny Artystycznej – Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie przedstawia prace dyplomowe i prace klas młodszych z różnych lat.
Wystawa prezentuje prace wykonane w tradycyjnych technikach tkackich jak i „sztuki włókna”. Widzowie będą mogli zobaczyć tkaniny, które pokazują szeroki wachlarz rozwiązań plastycznych i technicznych. Wystawa jest odzwierciedleniem działań artystycznych młodych twórców oraz prezentacją najnowszych trendów światowych we współczesnej tkaninie artystycznej. 
Zaprezentowane prace odbiegają od stereotypowego postrzegania, które stają się zaskakującymi „obiektami’’ znajdującymi nowy wymiar tkaniny.Nowatorskie rozwiązania twórcze ukazują zmaganie się młodego twórcy z nietypowymi rozwiązaniami strukturalnymi, splotowymi i materiałowymi, które niosą znamiona szeroko pojętej „SZTUKI WŁÓKNA”.
Niektóre prace były prezentowane na wystawach w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, jako wystawy towarzyszące największemu wydarzeniu na świecie Międzynarodowemu Triennale Tkaniny Artystycznej w Łodzi dla uznanych artystów profesjonalnych. Prezentowane tkaniny młodych twórców zyskały uznanie wielkich autorytetów w tej dziedzinie sztuki.
Pracownia Tkaniny Artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie prowadzona jest obecnie pod okiem dr Aleksandry Benn, mgr Marii Wojtanowicz, mgr Marzeny Fiszczuk.
W szkole od 2000 roku istnieje „KÓŁKO TKANINY EKSPERYMENTALNEJ” zainicjowane i prowadzone przez Marzenę Fiszczuk.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.