Jerzy Napieracz - malarstwo i grafika - wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

W dniu 15 XII (poniedziałek) o godz. 18.00 w Muzeum Okręgowym, w Galerii „Piwnica pod Trójką" odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy realizowanej w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.
Autorem wystawy jest Jerzy Napieracz.
Urodził się w 1929 roku w Krakowie. Dyplom ukończenia krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskał w 1954 roku. Jest autorem znakomitych prac, w dziedzinie grafiki, plakatu, ilustracji, exlibrisów i obrazów. Oprócz twórczości artystycznej pracował zawodowo. W latach 60. i 70. ubiegłego stulecia w ramach współpracy społecznej z organizacjami studenckimi projektował oprawy plastyczne pierwszych Festiwali Piosenki Studenckiej, Juwenaliów, obchodów 600. Lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Domu Kultury „Po Baranami” i Miejskim Domu Kultury. W latach 1972-1990 pełnił funkcję Głównego Plastyka Miasta Krakowa. 
Praca zawodowa nie przeszkadzała mu w czynnym uczestniczeniu w życiu artystycznym. Przez prawie 60 lat pracy twórczej zorganizował ponad 70 wystaw indywidualnych, wziął udział w ponad 730 wystawach zbiorowych w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Szwecji i USA. Jest autorem prawie 700 exlibrisów (eksponowanych poza Polską w takich krajach jak Anglia, Belgia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Hiszpania, Holandia, Litwa, Rumunia, Turcja, Węgry, Włochy, USA) i niezliczonych ilości rysunków i grafik. Za udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych otrzymał 33 nagrody i 23 wyróżnienia.

Obecna wystawa jest retrospektywna i pokazuje różnorodne prace artysty w dziedzinie plakatu, exlibrisu, rysunku i grafiki. Będzie czynna do 11 stycznia 2015 roku.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest od 2010 roku w ramach współpracy Muzeum i Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Tarnowski.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.