Ewa Fleszar - rzeźba - wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Pierwszą wystawą w roku 2015 realizowaną w ramach trwającego już 5 lat cyklu: „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” jest wystawa rzeźby Ewy Fleszar. Wernisaż odbył się 16 marca (poniedziałek) w galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Ewa Fleszar urodziła się 18 października 1966 roku w Szczecinku. W latach 1981-1986 uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z rzeźby uzyskała w 1992 roku w pracowni J. Kopczyńskiego. W latach 1998 i 1999 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie zajmuje się przede wszystkim małą formą rzeźbiarską, używając techniki traconego wosku. Wykonuje również statuetki, tablice pamiątkowe, medale oraz rzeźbę sakralną. O jej pracach A. Kowalik pisała: „[…] realizowane w małym formacie, posiadają zdecydowany i charakterystyczny wyraz. Nie ma w nich elementów dekoracyjnych, gładkich, estetycznych wykończeń i ozdobników. W swym realistycznym ujęciu pogłębionym o doświadczenia współczesności działają zdecydowanym rysunkiem i surowością formy”.

Wystawa będzie czynna do 5 kwietnia 2015 roku.

Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.