Teresa Anna Ślusarek – „Obszar nierzeczywisty - grafika” i Katarzyna Ziołowicz – „Symulakry – rysunek” - wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

W dniu 13 kwietnia w Galerii „Piwnica pod Trójką” otwarta została kolejna wystawa realizowana w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wystawa nosi tytuł: Teresa Anna Ślusarek – „Obszar nierzeczywisty - grafika” i Katarzyna Ziołowicz – „Symulakry – rysunek”.
 
Teresa Anna Ślusarek
Urodzona w Kielcach w 1957 roku. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). Dyplom w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego w 1983 roku. Doktorat na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie w 2003 roku. Prowadzi Pracownię Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autorka czternastu wystaw indywidualnych. Udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych w kraju i za granicą.  Tworzy w dziedzinie grafiki, fotografii, rysunku. Należy do ZPAP Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (SMTG).

Katarzyna Ziołowicz
Urodzona w Częstochowie. W 1994 roku ukończyła kierunek wychowanie plastyczne (specjalizacja z ceramiki z wyróżnieniem) na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie. Od 1999 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. w: Lubaczowie, Łodzi, Kielcach, Sandomierzu, Częstochowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku Zdroju, Warszawie, Radomiu, Pradze, Skopje, Melbourne, Victorii, Gornji Milanovacu. Jest autorką wystaw indywidualnych w: Puławach, Sandomierzu, Krakowie, Busku Zdroju, Kamieńcu Podolskim oraz Winnicy na Ukrainie. Laureatka II nagrody w 6Th International Drawing Biennale 2011; nagrodzona w ramach nagrody zbiorowej dla Narodowej Kolekcji Polskiej World Gallery of Art On Paper Drawings 2010; nominowana do nagród i wyróżnień na VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie w 2011 r. Artystycznie uprawia rysunek i ceramikę.

Wystawa będzie czynna do  10 maja 2015 r. Cykl wystaw „Tarnowscy artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski. 

Kuratorką cyklu wystaw jest Bożena Szczupak
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.