Małgorzata Wolska - Wystawa Grafiki i Malarstwa - z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Małgorzata Wolska – urodziła się w 1947 r. w Tarnowie-Mościcach, gdzie również uczęszczała do Szkoły Podstawowej i IV Liceum Ogólnokształcącego. W 1971 r. uzyskała dyplom ukończenia Wydziału Form Przemysłowych (obecnie Wydział Wzornictwa Przemysłowego) akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w zespołach projektowych, współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych i Politechniką Krakowska prowadząc zajęcia dla absolwentów architektury oraz prace projektowe w katedrze prof. Bohdana Lisowskiego.
Brała udział w licznych wystawach i konkursach projektowych zdobywając kilka nagród. Równolegle z innymi zajęciami zajmowała się malarstwem.
Wystawy indywidualne zorganizowała w Krakowie i Wintertur (Szwajcaria).
Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych. 
W roku 1992 wróciła do Tarnowa-Mościc gdzie wraz z mężem do roku 2006 prowadziła firmę grafiki komputerowej „Mikroset”. Po śmierci męża zawiesiła działalność  firmy i zajęła się malarstwem. Dodatkowym jej zainteresowaniem jest pisanie opowiadań i felietonów.

Otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek 18 maja 2015 r. w Siedzibie Muzeum (Rynek 3 w Tarnowie).

FOTOGALERIA WERNISAŻU


W sobotę, 13 czerwca wystawa nieczynna>

Ekspozycja trwać będzie do 14 czerwca 2015 r.


Cykl wystaw „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” realizowany jest od 2010 roku w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.