Uwierz w Anioły - nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

„Uwierz w Anioły” to wystawa opowiadająca o Aniołach widzianych oczami wyobraźni przez osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej mieszczącego się przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Piast” w Woli Rzędzińskiej.
Zgromadzone tutaj prace plastyczne o anielskiej tematyce  zostały wykonane w różnorodnych technikach: ( malarstwa akrylowego, pastele, rysunki, ceramika, witraż, filc, anioły szyte –lalki, wyklejane z kolorowego kwarcu, anioły przestrzenne z papierowej wikliny czy też wyplatane z koralików). 
Wizja artystyczna twórców niepełnosprawnych na temat tych niebiańskich istot jest także różnorodna i wielobarwna : Anioły Stróże o delikatnym wyglądzie, emocjonalne, dostojne, radosne, lekko-szalone, śpiewające, uśmiechające czy modlące się, każde z nich na początku powstawały  w wyobraźni twórców. Niektóre z Aniołów zostały wykonane podczas pracy zespołowej ale każde nawet najmniejsze pociągnięcie pędzla czy wybór koloru materiału odgrywa olbrzymią rolę w procesie terapeutycznym

Wystawa zaprezentowana zostanie w Galerii Lamus przy Muzeum Etnograficznym w Tarnowie i potrwa od 1 sierpnia 2015 roku do końca września 2015.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.