Roman Kuc – Malarstwo i małe formy plastyczne - wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

10 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Tarnów, Rynek 3) otwarta została wystawa ROMAN KUC – MALARSTWO I MAŁE FORMY PLASTYCZNE.
Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

ROMAN KUC - urodzony w 1949 roku w Suszu (woj. warmińsko-mazurskie). Pasja tworzenia towarzyszy mu od wczesnych lat dzieciństwa. Przez okres 15 lat pracuje w PKZ w Warszawie, przy renowacji zabytków. Jego prace snycerskie znajdują się na Zamku Królewskim, Wilanowie i Łazienkach, oraz wielu innych miejscach. Kolejnych kilkanaście lat mieszka w Paryżu. Organizuje wystawy indywidualne i uczestniczy  w zbiorowych, podczas których zdobywa nagrody i wyróżnienia. W następnych latach wraca do Polski i w pobliżu Tarnowa zakłada pracownię mebli artystycznych, zajmując się równocześnie malarstwem. 
Obrazy maluje cyklami po kilkadziesiąt sztuk, szukając coraz to nowych tematów i udoskonalając swój warsztat. Nowe cykle, które powstają obecnie to: celebryci i sceny z życia codziennego. 
Jego prace znajdują się wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Francji, Danii, Hiszpanii, Austrii, Hong-Kongu, Japonii, Argentynie, Brazylii USA i Kanadzie.

Wystawa będzie czynna do 12 marca 2017 r.

Roman Kuc – Malarstwo i małe formy plastyczne - logo
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.