Pomiędzy niebem a ziemią - autorska wystawa Krystyny Gurgul (wystawa w Zamku w Dębnie)

„Pomiędzy niebem a ziemią”  to wystawa niezwykła – nie tylko dlatego, że stanowi symboliczny krok pani Krystyny Gurgul w szóstą dekadę życia i zarazem podsumowanie jej dotychczasowej działalności artystycznej – ale też z powodu nietuzinkowej tematyki. 
Artystka nieodmiennie zachwyca snutą przez siebie marzycielską wizją.
Przekraczając próg sali pod słupem, odwiedzający przenosi się do innego, przepełnionego urokiem świata uśmiechniętych Madonn, zadumanych anielskich istot, barwnych rajskich ptaków oraz kunsztownie wykonanej biżuterii, która przykuwa wzrok niejednej elegantki.

Na słowa uznania zasługują także niezwykłe projekty strojów, idealnie ukazujące artystyczny zmysł pani kustosz – a zdobiąca ściany bogata kolekcja zdjęć z pokazów mody jedynie potęguje to wrażenie. 

Jeśli nieobce jest wam bujanie w obłokach na przekór szarej codzienności, koniecznie odwiedźcie tę wystawę na zamku w Dębnie - zgromadzone tutaj dzieła mają bowiem dusze i jak promień słońca rozświetlają nawet najbardziej ponury dzień!

Wystawa została otwarta podczas 18 czerwca 2017 r. podczas Muzealnej Nocy Świętojańskiej na Zamku w Dębnie.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.