Wystawa malarstwa Pawła Martynowa (z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej)

Kolejną wystawą realizowaną w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” jest wystawa poświęcona twórczości Pawła Martynowa. 
Jej wernisaż odbył się 23 października (poniedziałek) o godz. 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Artysta urodził się w 19 X 1966 roku w Tarnowie. W roku 1981, po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie, rozpoczął naukę w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Będąc w 3 klasie liceum wyemigrował do Kanady. Uczestniczył tam w wystawach zbiorowych i organizował indywidualne w Montrealu, Toronto, Vancouver i Winnipeg. Po powrocie do kraju w roku 2004 wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentował na licznych wystawach grupy „Spotkania”, organizowanych w Tarnowskim Centrum Kultury i La Grand Combe we Francji. Brał udział w przeglądach środowiskowych Związku Polskich Artystów Plastyków. Ponadto jego prace wystawiane były w Galerii „Pryzmat” w Krakowie i w Krynicy. W roku 2014 obronił dyplom magisterski u prof. Adama Wsiołkowkiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą i techniką pasteli. 

Wystawa składa się z 16 obrazów w wykonanych w technice malarstwa olejnego, przedstawiających głównie krajobrazy, martwe natury ale również nasze miasto.

Miejsce: Siedziba MOT, Rynek 3
Wernisaż: 23 października 2017, godz. 18.00
Wystawa czasowa, czynna do 8 listopada 2017 r.
Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Wystawa współfinansowana z budżetu Miasta Tarnowa

Paweł Martynow - Malarstwo
Paweł Martynów - Malarstwo (logotypy)
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.