Dawne Zawody z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a - kolejna wystawa z cyklu Kolekcjonerzy w Muzeum

Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Kolekcjonerzy w Muzeum, której otwarcie odbyło się 6 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3).

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Wystawa „Dawne Zawody z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a”prezentuje różne zawody wykonywane przez ludzi, w większości zawody ginące jak również te dawne a także obecne. 
Uwagę zwracają plastyczne figurki, które przyciągają swoją kolorystyką i różnorodnością. Wśród nich możemy odnaleźć: szewca, krawcową, zegarmistrza czy piekarza. 
W skład zbioru oprócz ceramicznych i drewnianych figurek wchodzą również  plakiety, kafle, różnego rodzaju płaskorzeźby, talerze i obrazy. 

Wystawa ma charakter edukacyjny i jest adresowana szczególnie do młodzieży, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Do obejrzenia swojej kolekcji zachęca także jej autor – „Każdy znajdzie coś na tej wystawie. Dzieciom można pokazać jak dawniej było i teraz jest”.

Zapraszamy dzieci na lekcje muzealne towarzyszące wystawie „Dawne Zawody z kolekcji  Wilfried’a De Meyer’a”. 
Na ekspozycji będą oglądać kilkadziesiąt figurek ukazujących różne profesje oraz dawne zawody. Dzięki oprowadzeniu po wystawie oraz obejrzeniu prezentacji multimedialnej dowiedzą kto to był kołodziej oraz co wytwarzał bednarz. Poznają różnice między bartnikiem, a pszczelarzem. Swoją wiedzę utrwalą wypełniając krzyżówkę. A dla najmłodszych przygotowaliśmy zgadywanki i kolorowanki.
Czas trwania lekcji wraz z oprowadzaniem: 45- 60 min.
Koszt: 6 zł – dziecko
Zapisy: tel. 14 6390865, 6212149 - Manuela Stadnicka-Hoffman

Miejsce:
 Muzeum Okręgowe w Tarnowie Siedziba - Rynek 3, 33-100 Tarnów
Wernisaż: 6 listopad, godz. 18.00
Wystawa czasowa, czynna do 10.12.2017 r.
Kurator wystawy: Manuela Stadnicka-Hoffman

Dawne Zawody z kolekcji  Wilfried’a De Meyer’a
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.