31. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

Muzeum Etnograficzne

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przystępuje do organizacji 31. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, która w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 odbędzie się w formule hybrydowej, w dniach 4-9 kwietnia 2022r. w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10.

Do udziału w powyższym wydarzeniu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego (grodzkiego i ziemskiego), nowosądeckiego, limanowskiego, którzy indywidualnie lub w kompozycji zbiorowej jako stoisko wielkanocne pragną zaprezentować swój niepowtarzalny kunszt ludowego zdobnictwa pisanek jak również wytworów wielkanocnej plastyki obrzędowej.

Zgłoszenia do 15.03.2022 r.

Więcej informacji pod linkiem  https://bit.ly/3t4G5F3