Jesienne Spotkania przy Herbacie 2019 / wystawa „Stasioły”

Jesień zagościła na dobre. My, chcąc spoglądać na tę porę roku w sposób wyłącznie optymistyczny, zapraszamy na trzecią w tym roku odsłonę cyklu „Kwartalne Spotkania przy Napojach”. Odbędzie się ona w Muzeum Zamek w Dębnie w niedzielę, 13 października o godzinie 17:00.

„Jesienne Spotkania przy Herbacie” będą składać się z dwóch części: koncertu muzycznego trio „Nocą umówieni” oraz wernisażu wystawy „Stasioły”.

Nocą Umówieni to grupa, która za cel stawia sobie wzbogacenie odbioru utworów najwybitniejszych polskich poetów dzięki autorskim kompozycjom i interpretacjom. Poezja m.in. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Szymborskiej, Poświatowskiej, Gałczyńskiego, Leśmiana; autorska muzyka, emocjonalny wokal, klasyczne brzmienie tria w składzie: fortepian, wiolonczela i głos. Emocje i uczucia zawarte w wierszach odnalezione w dźwiękach muzyki.

Ekspozycja prac Stanisławy Kumorek (pomysłodawczyni wystawy), Stanisława KmiecikaStanisława Kusiaka pt. „Stasioły” to zbiór prac malarskich i fotograficznych artystów związanych z regionem wschodniej Małopolski. Wystawa będzie otwarta do 10 listopada br. Wtedy też, o 17:00 nastąpi jej finisaż.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizator: Muzeum Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie
Współorganizatorzy: Powiat Brzeski, Dębińskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum w Dębnie

Patroni medialni: Radio KrakówRDN Małopolska

fot. Monika Oszczypała, Krystyna Gurgul