Kameralne Spotkania Muzealne 2019

Muzeum Zamek w Dębnie

W pierwszy wrześniowy weekend zapraszamy do Zamku w Dębnie! Tam w niedzielę, 8 września odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kameralne Spotkania Muzealne”. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Tegoroczne „Spotkania” będą składać się z dwóch części. Pierwsza z nich to otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Gałka pt. „Mamidła”. W swojej wieloletniej przygodzie z fotografią, artysta sięga po różne strategie uwieczniania obrazu. Tworzy fotografie studyjne, podróżnicze, portretowe oraz industrialne. Dominującym tematem jego twórczości jest jednak fotografia kreacyjna. Jego prace, dzięki swej osobliwej aurze i magicznemu oświetleniu, skłaniają do chwili zadumy, ale ich odczytanie autor pozostawia widzowi. Krzysztof Gałek fotografią zajmuje się od 12 lat. Jest laureatem i zdobywcą wyróżnień w wielu znaczących konkursach fotograficznych w Polsce i zagranicą.

Wystawa „Mamidła” będzie dostępna dla zwiedzających do 13 października br.

Druga część wydarzenia, to koncert pt. „Moniuszko i inni nasi”. Pod opieką artystyczną Eweliny Stępień swoje umiejętności zaprezentują młodzi muzycy z regionu: Aleksandra Kaim, Katarzyna Szlachta, Aleksandra Kupiec, Małgorzata Nawrot, Jakub Kurowski, Krzysztof Musiał.

Organizatorzy: Muzeum Zamek w Dębnie, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Dębińskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Patroni medialni: Radio KrakówRDN Małopolska

(bch)

baner promujący wydarzenie "Kameralne Spotkania Muzealne"

O wydarzeniu w mediach:

1. malopolska.pl [zapowiedź]