Katalog zbiorów pt. „Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii”.

Nazwa Zadania: Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii.
Całkowita wartość Projektu: 103 679,15 zł
Wartość dofinansowania – środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury – 51 643,00 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt przewiduje wydanie dwutomowego katalogu zbiorów pt. „Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii”. Przedmiotem publikacji będzie prezentacja całego depozytu, zbioru ceramiki – 1.369 obiektów i szkła – 568 obiektów, ujętych w dwóch tomach, każdy zawierający noty katalogowe i teksty charakteryzujące dany zbiór, manufakturę i poszczególne obiekty. Część katalogową poprzedzi wstęp dotyczący historii danej kolekcji.

W publikacji zaprezentowane zostaną wszystkie obiekty, te które znajdują się na stałych ekspozycjach, jak i pozostałe, nie eksponowane muzealia. Publikacja stanowić będzie pełny materiał źródłowy i porównawczy dla naukowców, badaczy, kolekcjonerów i amatorów. Większość obiektów nie była do tej pory publikowana.

po lewej flaga Polski po prawej godło Polski            Godło polski po lewej po prawej napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Katalog “Ceramika i szkło z depozytu książąt Sanguszków w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Świadkowie Historii.”

Tom 1 – Ceramika – pobierz

Tom 2 – Szkło – pobierz