Koncert w ramach 28 edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej [zdjęcia]

Start: 2021-08-22 17:00:00
Muzeum Zamek w Dębnie

22 sierpnia 2021 r. o godzinie 17.00 w sali koncertowej Zamku w Dębnie w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, odbędzie się koncert duetu Francesco Mannis – Elena Aguilar Gasulla. W ramach cyklu „Letnie spotkania przy winie” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Oddział Muzeum Zamek w Dębnie, po koncercie na uczestników będzie czekać lampka wina. Główny organizator – Fundacja Kultury i Integracji „INTER-ART”.  Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja telefoniczna (tel. 14 665 80 35).

Elena Aguilar Gasulla – fortepian, Francesco Mannis-  flet

W duecie występują od 2002 roku. Szczególnie cenią sobie koncerty w ramach prestiżowych festiwali muzycznych w Plovdiv w Bułgarii oraz w I Światowym Festiwalu Fletowym w Mendozie w Argentynie. W 2011 r odbyli tournée po Brazylii  koncertując w ramach Chamber Music Festival “Terças Musicias” w Aracaju, Muzeum Sztuki Współczesnej w Rio de Janeiro, w XXIII Costa Rica International Music Festival, oraz w National Theatre of San José, Earth University, Santa Ana Auditorium. Ponadto wzięli udział w International Chamber Music Season of the Yamaha Group w Bangkoku, w Tel Aviv Chamber Music Festival at Felicja Blumental Center of Music, Auditorium del Tónskóli Sigursveins D. Kristinssonar w Islandii.

Po jednym z koncertów recenzent L/Santo określił ich jako “muzyków dysponujących wysoką jakością dźwięku, techniki i muzykalności ….”. Specjalizują się w muzyce kameralnej doskonaląc swoje umiejętności w ramach warsztatów muzycznych pod kierunkiem najwybitniejszych artystów i pedagogów.

Jako soliści współpracowali z “Camerata 94” Orchestra w Castellón-Spain i ze znanym hiszpańskim kompozytorem Pau Jené, którego utwory fletowo-fortepianowe nagrali na płytę CD.

Są laureatami około 30 konkursów muzycznych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

W zamku w Dębnie w niedzielę 22 sierpnia odbył się koncert w ramach XXVIII Festiwalu Muzyki Odnalezionej, który od początku organizuje Fundacja Kultury i Integracji “INTER-ART.” Projekt zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Województwa Małopolskiego. Oprawę muzyczną zapewnił znakomity duet włosko-hiszpański…..
Współorganizatorzy, czyli Oddział Muzeum Zamek w Dębnie w ramach cyklu “Letnich Spotkań przy Winie” przygotowali dla uczestników  po koncercie, kameralne spotkanie na zamkowym dziedzińcu wokół pięknie zastawionego stołu.

Zdjęcia z koncertu: