Konkurs fotograficzny „Wzory w zdjęciu zamknięte”.

Aktualizacja informacji z dnia 2022-01-03:
Uprzejmie informujemy, iż ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszeń decyzją organizatora konkurs fotograficzny „Wzory w zdjęciu zamknięte. Tarnowska ceramika architektoniczna z przełomu XIX i XX wieku” został odwołany.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wzory w zdjęciu zamknięte”. Niniejszy konkurs jest nawiązaniem do trwającej w gmachu Muzeum Okręgowego wystawy „“Wzory w kwadracie zamknięte – ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku”. Głównym tematem konkursu jest ceramika architektoniczna, która w formie płytek staje się ważnym elementem dekoracyjnym dla tarnowskiej architektury z przełomu XIX i XX wieku. Zadaniem Uczestników jest wykonanie fotografii ukazującej płytki (podłogowe, ścienne) oraz/lub to w jakim architektonicznym kontekście występują na terenie Tarnowa. Płytki będące przedmiotem zdjęć powinny pochodzić z przełomu XIX i XX wieku (do ok. 1939 r.)– tym samym nawiązując do muzealnej ekspozycji.

Praca zgłaszana do udziału w Konkursie musi zostać wysłana w formacie cyfrowym wraz z odpowiednią dokumentacją. Zgłoszenie następuje poprzez przesłanie pliku pocztą elektroniczną na adres mailowy a.filar@muzeum.tarnow.pl . W tytule maila należy wpisać „Konkurs fotograficzny”.

Łącznie mail powinien zawierać:

• kartę zgłoszenia (zał. nr 1);
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zał. nr 2);
  • zgodę na udział w konkursie osoby niepełnoletniej (dotyczy osób nieletnich) (zał. nr 3);
  • fotografię zapisaną w formie pliku JPG (w rozdzielczości 1920 pikseli wzdłuż najdłuższego wymiaru; wielkości powyżej 1MB i poniżej 10MB; nie należy stosować obramowań, znaków wodnych ani podpisów). Reprodukcja musi być opisana w nazwie pliku: nazwisko Uczestnika, tytuł, format, data powstania, miejsce wykonania zdjęcia (adres, nazwa obiektu itp.).

Więcej szczegółów w Regulaminie Konkursu.