Konsul generalny Węgier odwiedził Galerię „Panorama” [ZDJĘCIA]

W miniony piątek gościł w Tarnowie Tibor Gerencsér, Konsul Generalny Węgier w Krakowie. Jednym z punktów wizyty była Galeria „Panorama” na tarnowskim dworcu kolejowym.

Rolę przewodnika po galerii, w której prezentujemy fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” przyjął na siebie w tym dniu zastępca dyrektora Janusz Kozioł. Towarzyszył mu przedstawiciel Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier, były dyrektor Muzeum Andrzej Szpunar.

– Prezentowana przez nasze muzeum „Panorama Siedmiogrodzka” to jeden z wielu elementów wspólnej historii obu narodów. Cieszę się, że nowy konsul węgierski odwiedził nasz obiekt i mogliśmy wspólnie podziwiać fragmenty dzieła Jana Styki – powiedział Janusz Kozioł. – Rozmawialiśmy także o współpracy, którą chcemy rozwijać z naszymi węgierskimi partnerami. Nie jest tajemnicą, że ta ma długą historię. Jej przykładem niech będzie wystawa fragmentów Panoramy w Narodowym Parku Dziedzictwa w Ópusztaszer.

(bch)

Fot. Paweł Topolski – Urząd Miasta Tarnowa