Minął rok 90 lecia Muzeum – podsumowanie jubileuszu, pozyskanie Mecenasa Muzeum

Tarnowskie Muzeum w 2017 roku świętowało swoje 90 urodziny, oprócz uroczystości w Ratuszu obchody postanowiliśmy uczcić organizując w roku jubileuszu 90 zdarzeń w Muzeum. Zaczęliśmy od wystawy „I w Tarnowie fruwały marynary a skończyliśmy także wystawą „Na co do kina Panie Janku? – plakaty filmowe w zbiorach muzealnych”.

Wśród 90 zdarzeń w rozmaitych oddziałach Muzeum były imprezy, wystawy, spotkania o różnej randze i wielkości – począwszy od kameralnych spotkań w ramach projektu Galeria jednego obiektu gdzie między innymi prezentowaliśmy słynny pług Wincentego Witosa po Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie o złoty warkocz Tarłówny czy Tabor Cygański.

Rok jubileuszu jest także rokiem w który kolejny raz nasze działania wsparła Grupa Azoty. Firma ta jest naszym strategicznym sponsorem i mecenasem i mamy nadzieję, że tak będzie przez szereg następnych lat. Warto też dodać, że popularnie zwane Azoty są rówieśnikami Muzeum i w 2017 roku także obchodziły swoje 90 lecie.