„Misyjne Święto Dzieci” – Dzień Dziecka w Muzeum Etnograficznym [FOTO]

W minioną niedzielę, 20 maja, w Muzeum Etnograficznym znów mogliśmy przenieść się w niesamowity świat Afryki i Ameryki Południowej. To wszystko za sprawą kolejnej edycji „Misyjnego Święta Dzieci” – akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom i Muzeum Okręgowe w Tarnowie, oddział Muzeum Etnograficzne.

O wydarzeniu w mediach:

1. Gazeta Krakowska [FOTO]
  2. Tarnow.in [FOTO]
  3. Gość Niedzielny
  4. RDN Małopolska
  5. Telewizja zVami.tv
  6. Tarnowska.pl [FOTO]

Poniżej informacja przekazana przez Paulinę Piątek – rzecznika prasowego wydarzenia.

Stowarzyszenie Inicjatywa Młodzi Misjom wraz z Przyjaciółmi już po raz 8. organizuje Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób. W niedzielę, 20 maja o godzinie 15.00 na terenie Muzeum Etnograficznego (przy ul. Krakowskiej 10) rozpocznie się wielkie misyjne świętowanie!

Zapewniamy mnóstwo atrakcji, których głównym elementem jest zdobywanie sprawności „Indeksu Małego Misjonarza”. Mali odkrywcy muszą wykonać wiele zadań: przejść przez afrykański busz, oswoić lwa, żyrafę oraz słonia, przenieść kosz na głowie, złowić rybkę, wykonać afrykańską biżuterię, a także odbyć szybką podróż dookoła świata i odgadnąć ciekawostki o różnych państwach! Dużo śmiechu i dobra zabawa – gwarantowane!

Serdecznie zapraszamy Drogich Dziadków z Wnuczętami, Rodziców ze swoimi Pociechami, grupy parafialne (ogniska misyjne, dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, dziewczynki z Dziewczęcej służby Maryjnej, ministrantów, kolędników misyjnych w swoich strojach). Niech na jedno popołudnie dzieci zawładną terenem muzeum! W każdym zakątku Muzeum Etnograficznego wyrośnie chatka charakterystyczna dla poszczególnych kontynentu. Najmłodsi będą mogli poznać realia życia swoich rówieśników z Azji, Ameryki oraz Afryki. Usłyszą historię z misji w Kamerunie i Boliwii, dzięki zaproszonym misjonarzom! Dajemy także szansę zaprezentowania swojego talentu! Na godzinę przekażemy mikrofon i scenę najmłodszym, by uświetnili to święto swoim występem!

Misyjne Święto Dzieci to także okazja do podsumowania projektu „Missao: Amazonia” Stowarzyszenia IM2 oraz do aktywnej misyjnej ewangelizacji. Inicjatywa Młodzi Misjom zrzesza grupę młodych ludzi, którym nie jest obojętny wymiar misyjny Kościoła. Organizujemy spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, uwrażliwiamy ich na potrzeby rówieśników oraz realia życia na innym kontynencie. Dzięki temu wzbudzamy w nich troskę o świat i drugiego człowieka. Z działalnością animacyjną wiąże się także konkretna pomoc materialna. Wysłaliśmy kilka kontenerów, z których dary posłużyły placówkom szpitalnym i szkołom w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie. Zebraliśmy finanse na zakup wielu potrzebnych materiałów do budowy misji lub koniecznych w prowadzeniu ewangelizacji.

Projekt „Missao: Amazonia” opierał się na zebraniu środków finansowych, by przy świetlicy parafialnej wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii. W małej wiosce nieopodal Amazonki pracuje ks. Kazimierz Skórski. To dzięki niemu najmłodsi znajdują tam schronienie, posiłek i możliwość rozwoju. Zwieńczeniem dwuletniego projektu będzie wyjazd trzech wolontariuszek wraz z księdzem Piotrem Boracą w dżunglę Amazonii. Przez miesiąc sprawdzą czym charakteryzuje się praca w tych terenach, czym na co dzień trudni się misjonarz w Brazylii, a także będą mieć okazję do rozeznania swojego misyjnego powołania.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie! Zachęcamy do rozmów z wolontariuszkami, misjonarzami i Gośćmi! Liczymy na Państwa obecność 20. maja.