Muzeum Okręgowe zaprasza na Dzień Wolnej Sztuki

Muzeum Okręgowe w Tarnowie włącza się w ósmą edycję ogólnopolskiej akcji „Dzień Wolnej Sztuki”.

21 kwietnia o godz. 12:00 w tarnowskim Ratuszu będziemy chcieli przekonać wszystkich przybyłych, że eksponaty można oglądać świadomie i bez kompleksów związanych z brakiem odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Udowodnimy, że nie trzeba jednorazowo zobaczyć wszystkiego, co oferuje Muzeum, ale można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach.

Przez godzinę będziemy poznawać kilka wybranych specjalnie na tę okazję obiektów. Następnie zaprosimy na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego, przy pysznej kawie, będziemy dyskutować nad wybranym eksponatem. Tarnowskie Muzeum włącza się w projekt, ponieważ chcemy, aby ludzie stawiali na jakość, a nie ilość zwiedzonych obiektów. Dodatkowym bonusem dla osób, które przybędą na to wydarzenie, będzie możliwość wejścia na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie.

Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011 roku przez Fundację Moiseum. Do akcji włącza się corocznie kilkadziesiąt instytucji kultury w całej Polsce, w Tarnowie także miejscowe Biuro Wystaw Artystycznych.

Patronat medialny nad akcją objęły Radio TOK FM, Magazyn Szum, Numarte i Niezła Sztuka.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.