Muzeum Okręgowe zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Szósta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich to doskonała okazja do promocji inwestycji, które udało się zrealizować dzięki środkom europejskim. To także świetny pomysł na świętowanie 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy do obiektów tarnowskiego Muzeum Okręgowego w Dołędze i Zalipiu.

Zagroda Felicji Curyłowej w ZalipiuMuzeum Dwór w Dołędze zyskały nowy blask dzięki wojewódzkiemu projektowi „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”. Całkowita wartość programu realizowanego w województwie małopolskim przekroczyła 13 milionów złotych. Ponad 9 milionów pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dniach 10-12 maja br. zapraszamy do w/w obiektów, gdzie:

• w Zagrodzie Felicji Curyłowej w piątek, 10 maja zachęcamy do udziału w niecodziennych, bezpłatnych warsztatach tradycyjnego malowania motywów kwiatowych. Zajęcia będą przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku Zapraszamy więc dzieci, młodzież i dorosłych. Przewidywany czas ich trwania to 90 minut. Zapisy telefoniczne (14) 6411912 lub w kasie. W dniach 11-12 maja w godzinach 10:00-18:00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Zagrody.
  • w Muzeum Dwór w Dołędze codziennie w godzinach 10:00-18:00 będzie można bezpłatnie zwiedzić szlachecki dwór. Został on wzniesiony w 1848 roku przez Marię i Aleksandra Güntherów. Przekraczając próg dworu, zwiedzający zanurzą się w stylowe wnętrze wypełnione przedmiotami i pamiątkami. XIX-wieczne meble, obrazy, rysunki, broń i inne realia z epoki tworzą tam oryginalne wnętrza, z tradycyjnym układem pomieszczeń i podziałem na części oficjalną (jadalnia, salon, gabinet), prywatną (pokoje właścicieli dworu) i gospodarczą (kuchnia, spiżarnia itd.). W dworze gościli: m.in. Adam Asnyk, Włodzimierz Tetmajer, Tadeusz Miciński, Stanisław Wyspiański, Lucjan Rydel, Tadeusz Boy-Żeleński i Jacek Malczewski.

(bch)