Muzeum zaprasza seniorów

W weekend 28-29 września odbędzie się kolejna edycja akcji pod hasłem „60+ Kultura”. Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Jego adresatami są odbiorcy powyżej 60 roku życia – szczególna grupa docelowa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej.

Akcja ma przyczyniać się do zmniejszania tej bariery. Podczas jednego weekendu, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów,  teatrów, filharmonii i oper. Otwarcie na starszą metrykalnie publiczność wiąże się z wielkim potencjałem społecznym, ale też promocyjnym.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie dołącza się do tej akcji. W dniu 29 września września zapraszamy wszystkich seniorów do naszych oddziałów i filii w Tarnowie:

Siedziba, Rynek 3

Nieodpłatny wstęp na ekspozycje czasowe: „Przerwana historia. Polski system monetarny na przestrzeni dziejów” oraz „W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury”

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej, Rynek 1

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję stałą „W kontuszu i przy szabli”, możliwość wejścia na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie – 5 złotych

Galeria „Panorama”, pl. Dworcowy 4

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą, prezentującą fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” – wielkoformatowego płótna, przedstawiającego bitwę pod Sybinem, namalowanego przez grupę polskich i węgierskich malarzy pod kierunkiem Jana Styki. Dodatkowo dla grup zorganizowanych (min. 4 osoby), po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 48 784 912 326), możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dot. „Panoramy” i malowanie odlewów gipsowych mauzoleum gen. Józefa Bema.

Patroni medialni: Radio KrakówRDN Małopolska

(bch)